Homiladorlik davrida otalikni aniqlash
Homiladorlik paytida otalikni aniqlash uchun siz homilaning 9-haftasidan boshlab invaziv bo’lmagan prenatal DNK testini o’tkazishingiz mumkin. Ushbu mutlaqo xavfsiz test 100% aniq natijalarni beradi. Agar bir nechta taxmin qilingan otalar bo’lsa, biz har bir keyingi otani otalikni belgilash tahlilini mutlaqo bepul qilamiz. Homiladorlik paytida DNKning otalik tahlili natijasining mutlaq aniqligi uchun laboratoriyada turli xil mutaxassis guruhlari tomonidan parallel ravishda ikkita tahlil o’tkaziladi. So‘ngra DNK otalik ekspertizasi natijalari laboratoriya mudirining imzosi va laboratoriya muhri bilan tasdiqlanadi.
• Bolaning jinsini aniqlash — BEPUL (asosiy paneldan tashqari)!
• Qo’shimcha shaxs tekshirish — BEPUL!
Kutilayotgan ota (lar) dan prenatal otalik testi uchun deyarli har qanday DNK materialini (so’lak, sochlar, tirnoq, tish cho’tkasi, sigaretalar va boshqalar) tahlil qilish uchun olish mumkin. Tavsif va batafsil ro’yxatni ko’rish uchun bu erga bosing.
Otalik uchun DNK-ma’lumot testi
Homiladorlik davrida DNK otalik testining narxi
8 999 000 so'm 7 999 000 so'm
Homiladorlik davrida otalikni aniqlash DNK testini o'tkazilishning mumkin bo'lgan sabablari
Homiladorlik davrida otalikni aniqlash uchun invaziv bo’lmagan DNK tahlilini o’tkazish uchun ko’plab holatlar mavjud. Homiladorlik davrida otalikni aniqlash uchun DNK testini o’tkazishning ba’zi sabablari:
• Erkak tug’ilmagan bola bilan biologik munosabatlariga amin emas.
• Ayol tug’ilmagan bola va potentsial ota (lar) ning biologik munosabatlariga shubha qilganda.
• Bolaning qarindoshlaridan biri u bilan qarindoshligiga shubha qilganda.
• Har qanday davlat organlariga (sud, FHDYO, vasiylik organlari, meros olish huquqiga kirish, sud taraflari o’rtasida mol-mulkni taqsimlash va aliment olish uchun) keyingi murojaat qilish uchun rasmiy xulosa, sud-genetik ekspertiza, DNK sud ekspertizasini o’tkazish kerak bo’lganda.
Homiladorlik davrida DNK otalik testi o’tkaziladigan laboratoriya to’liq akkreditatsiya va sertifikatga ega.
Homiladorlik paytida otalikni aniqlash uchun DNK testini qanday qilish kerak
Otalikni aniqlash uchun invaziv bo’lmagan prenatal DNK tahlilini o’tkazish uchun quyidagi DNK namunalar talab qilinadi:
• Tomirdan olingan va maxsus naychalarga joylashtirilgan onaning qoni (bizda topshirilishi mumkin).
• Onadan so’lak namunasi.
• Potentsial otadan so’lak namunasi yoki deyarli har qanday DNK materiali (sochlar, tirnoqlar, tish cho’tkasi, sigareta qoldiqlari va boshqalar).
Homiladorlikning boshida otalik uchun DNK testi taxmin qilingan ota va homila belgilarini taqqoslash orqali amalga oshiriladi. Prenatal diagnostikada biz homilaning genetik belgilarini ajratamiz va ularni taxmin qilingan ota (lar) ning DNK profili bilan taqqoslaymiz. Xomilaning DNK namunasi onaning qonidan olinadi. Qonni antikoagulyant naychalarga joylashtirilgandan so’ng, naychalar centrifugaga o’tkaziladi. Centrifugalash natijasida qon plazmasi onaning qizil qon tanachalaridan ajralib chiqadi. Olingan plazmadan homila DNKsi ajralib chiqadi.
Otalikni tug’ruqdan oldin aniqlash uchun DNK testini o’tkazish uchun ishtirokchilarning DNK namunasini olish jarayoni butunlay og’riqsiz va taxminan 4-6 daqiqa davom etadi. Ko’pincha, ko’rib chiqilayotgan genetik testda ishlatiladigan DNK namunasi paxta tayoqchasi (bukkal epiteliyasini olish) yordamida olingan so’lak, odamlar orasida so’lak testi (standart DNK testi) deyiladi.
Agar biron sababga ko’ra standart namunani olishning iloji bo’lmasa, nostandart deb ataladigan boshqa namunalarni olish mumkin: qon, sigareta qoldiqlari, sochlar, har qanday biologik dog’lar va suyuqliklar, tirnoqlar, oshxona anjomlari va boshqalar. Tavsif va batafsil ro’yxatni ko’rish uchun bu yerga kiring.
Homiladorlik davrida otalikni aniqlash uchun DNK testini qayerda o'tkazish mumkin
Homiladorlik davrida otalikni aniqlash uchun DNK testini o'tkazish mumkin:
Bola tug'ilishidan oldin otalikni aniqlash uchun DNK testini qanday to'lash kerak
Homiladorlik davrida otalikni aniqlash uchun Samarqand da DNK testi
DNK laboratoriyasi bola tug’ilishidan oldin otalikni aniqlash testlarini o’tkazadi va bachadonichidagi homila DNK testlarida etakchi hisoblanadi. Biz homiladorlik davrida Samarqand da otalikni aniqlash DNK testining eng past va hamyonbop narxlarni taqdim eta olamiz. Otalik DNK testi bizning ixtisosligimizdir!
Bizga to’g’ridan — to’g’ri murojaat qilish orqali, siz Samarqand da prenetal invaziv bo‘lmagan otalikni aniqlash testi yordamida tug‘ruqdan oldin bolaning jinsini bepul aniqlash imkoniyatiga ega bo‘lasiz.
Eng ilg’or texnologik asbob-uskunalar, tasdiqlangan usullar va ilmiy-texnik ishlanmalardan foydalanish tufayli prenatal otalikni aniqlash uchun invaziv bo’lmagan DNK testlarni o’tkazish qulay bo’lib bormoqda, bu esa tahlilning ishonchliligini pasaytirmaydi.

| Цена: | 7 999 000 сум |
Чтобы установить отцовство во время беременности, Вы можете провести неинвазивный пренатальный ДНК-тест начиная с 9-ой недели срока. Этот полностью безопасный тест дает точность результатов до 100%. Если есть несколько предполагаемых отцов, то каждого последующего мы проанализируем на установление отцовства абсолютно бесплатно. Для точности результата анализа ДНК на отцовство во время беременности в лаборатории проводится параллельно два анализа разными группами специалистов. Затем результаты заверяются подписью заведующего лабораторией и печатью.
- Определение пола ребенка – БЕСПЛАТНО (кроме базовой панели)!
- Дополнительный участник – БЕСПЛАТНО!
Для дородового теста на отцовство от предполагаемого отца (отцов) есть возможность взятия для дальнейшего анализа практически любого ДНК материала (ротовой мазок, волосы, ногти, зубная щетка, сигареты и т.д.). Подробный перечень с описанием смотрите тут.
Информационный ДНК-тест на отцовство
+998 7811 304 45Возможные причины для проведения ДНК-теста установление отцовства во время беременности
Есть много возможных ситуаций, при которых проводят неинвазивный ДНК анализ на определение отцовства во время беременности. Вот только некоторые причины сделать тест ДНК на установление отцовства во время беременности:
- Мужчина не уверен в своем биологическом родстве с будущим ребенком.
- Женщина сомневается в биологическом родстве будущего ребенка и потенциального отца (отцов).
- Кто-то из родственников ребенка сомневается в родстве с ним.
- Нужно официальное заключение, судебно-генетическая экспертиза, проведение судмед ДНК экспертизы для дальнейшего обращения в любые государственные органы (суд, ЗАГС, органы опеки, для вступления в права на наследство, раздел имущества между сторонами судебного разбирательства и получения алиментов).
Лаборатория, где делается ДНК-тест на отцовство при беременности, имеет полную аккредитацию и сертификацию.
Как сделать ДНК-тест на установление отцовства при беременности
Для выполнения ДНК анализа на неинвазивное дородовое определение отцовства требуются следующие образцы ДНК:
- Кровь матери, полученная из вены и помещенная в специальные пробирки (можно сдать у нас).
- От матери мазок со щеки.
- От потенциального отца мазок со щеки или практически любой ДНК материал (волосы, ногти, зубная щетка, окурки и т.д.).
Тест ДНК на отцовство на ранних сроках беременности происходит путем сравнения маркеров предполагаемого отца и плода. В пренатальной дородовой диагностике мы выделяем генетические маркеры плода и сравниваем их с ДНК профилем предполагаемого отца (отцов). Образец ДНК плода получают из крови матери. После помещения крови в пробирки с антикоагулянтом пробирки переносятся в центрифугу. В результате центрифугирования плазма крови отделяется от красных кровяных тел матери. Из полученной плазмы выделяют ДНК плода.
Процесс взятия пробы ДНК участников для проведения анализа ДНК на дородовое определение отцовства полностью безболезненный и занимает около 4-6 минут. Довольно часто образцом ДНК, который используют в рассматриваемом генетическом тесте является ротовой мазок, взятый при помощи ватной палочки (забор защечного буккального эпителия). В народе тест по слюне (стандартная проба ДНК).
Если не представляется возможным, по каким-то причинам, получение стандартного образца, есть возможность забора других образцов, которые называются нестандартными: кровь, окурки, волосы, любые биологические пятна и жидкости, ногти, столовые приборы, т.д. Подробный перечень с описанием смотрите тут.
Где сдать ДНК-тест установление отцовства во время беременности
Сдать ДНК-тест на установление отцовства при беременности возможно:
Как оплатить ДНК-тест на установление отцовства до рождения ребенка
ДНК-тест на установление отцовства во время беременности в Самарканде
ДНК лаборатория делает тесты на определение отцовства до рождения ребенка и является лидером в области внутриутробных ДНК анализов. Благодаря этому мы можем предоставить самую низкую цену ДНК-теста на установление отцовства во время беременности в Самарканде. ДНК-тест на отцовство – это наша специализация!
Обращаясь к нам напрямую, Вы получаете бесплатно определение пола ребенка при прохождении теста на пренатальное неивазивное установление отцовства в Самарканде.
Благодаря использованию самого технологичного оборудования, проверенных методик и научно-технических разработок неинвазивные ДНК-тесты на дородовое установление отцовства с каждым днем становятся все более доступными, что ни в коем случае не снижает достоверность анализа.